Шість випробувань «Арнольд Стронгмен»
Розмістив Admin на 23/02/2009 - 10:55:00

В цьому році відомий спортивний фестиваль Арнольда Шварценеггера – Arnold Sports Festival, який з року в рік зростає і вже нараховує 37 видів спорту (11 з яких – олімпійські) відбудеться з 6 по 8 березня в Коламбусі, штат Огайо, США.


Розмістив

Нагадаємо, що з 2002 року до програми змагань «Арнольда» входить і силове багатоборство – STRONGMAN, яке збирає спортсменів та прихильників цього виду спорту зі всього світу.

Арнольд Стронгмен Класік в свій час називався по-різному: і "Arnold Strongman", "Arnold Classic Strongman", "Arnold's Strength Summit" і "Arnold's Strongest Man". Зі слів Джима Лорімера (со-продюсера Arnold Sports Festival): «Арнольд Стронгмен Класік зростає за популярність з року в рік, і ми дуже пишаємось тим, що до нас повертаються найкращі в світі стронгмени».

«Arnold Strongman» розмовно відноситься до силової атлетики. Це одне з декількох нейтральних подій в календарі стронгмена, в якому ці змагання не афілійовані до жодної з асоціацій стронгмена. Атлетам, афілійованим до IFSA Strongman (міжнародна федерація стронгмен) не дозволяється брати участь в змаганнях WSM (Worlds Strongest Man), а також в асоційованих з ними WSM Super Series. Саме тому ні WSM ні IFSA не можуть заявити про те, що у них змагаються найкращі атлети. Але на «Арнольді» всі вони можуть зустрітись. І в цьому відношенні Arnold Strongman – найбільше подібне змагання.

За останні кілька років переможцями «Арнольд Стронгмен» були:

Рік

Чемпіон

2 місце

3 місце

2008

Жидрунас Савіцкас (Литва)

Дерек Паундстоун (США)

Міхаїл Кокляєв (Росія)

2007

Жидрунас Савіцкас (Литва)

Василь Вірастюк
(Україна)

Андруш Муруметс
(Естонія)

2006

Жидрунас Савіцкас (Литва)

Василь Вірастюк
(Україна)

Міхаїл Кокляєв (Росія)

2005

Жидрунас Савіцкас (Литва)

Василь Вірастюк
(Україна)

Глен Рос (Північна Ірландія)


В цьому році на «Арнольд Стронгмен» складеться дуже цікава ситуація: учасником від України їде Олександр Пеканов. Василь Вірастюк буде присутнім в якості почесного гостя змагань (правда інформація ще остаточно не підтверджена).Також відомо, що Жидрунас Савіцкас, який впродовж років домінував на цих змаганнях, відмовився від участі в цьому році. А в Росії, перед самим «Арнольдом» за результатами Фіналу Чемпіонату Росії з силового екстріму (як повідомляє сайт федерації) переможцем став Олександр Клюшев, залишивши постійного фаворита Міхаїла Кокляєва на другому місці. Інтрига загострюється. Основними претендентами на звання Чемпіона «Арнольд Стронгмен» тепер залишаються американець Дерек Паундстоун і росіянин Міхаїл Кокляєв (якщо саме він буде брати участь в змаганнях від Росії).В цьому році на Арнольд Стронгмен Класік оголошено шість вправ, які повинні включати і відоме «Колесо Аполона», і дамббл, йок, мертву тягу, кулі Атласа і прогулянку фермера.Вправи змагань:

  1. Timber Lift – Тімбер ліфт – в цій вправі, також відомій як «Прогулянка фермера», суперники підіймають 865-фунтову (392,36 кг) в’язку деревини, скріплену між собою болтами у вигляді зрубу, який доводиться нести зазвичай вгору по рампі на максимальну дистанцію за 30 секунд.
  2. Manhood Stones – Менхуд стоунз – також відома як «Кулі Атласа». Суперникам доводиться перекидати круглі камені, вага яких іноді перевищує 500 фунтів (226,80 кг) через гриф, приблизно 48 дюймів (121,92 см) в висоту.
  3. Apollon's Wheel – «Колесо Аполона». Це унікальна штанга-гантель зроблена століття тому відомим стронгменом Луі «Аполоном» Уні. Вона зроблена з двох коліс від поїзда (вагонетки) прикріплених до товстого грифу і загальна вага якої в сумі біля 366 фунтів (166,01 кг). Суперники повинні відірвати ці колеса від підлоги і підняти над головою стільки раз, скільки можливо за дві хвилини.
  4. TyreDeadlift – Тайєр дедліфт – мертва тяга з колесами. Суперникам необхідно підняти спеціально сконструйований довгий гриф, на якому навішені колеса (шини від вантажівок). Початкова вага вправи в 2008 році складала біля 750 фунтів (340,19 кг).
  5. The Heavy Yoke – важке ярмо. В минулому році суперникам довелось нести на собі (на плечах) гриф у вигляді ярма (коромисла), що важив 1116 фунтів (506,21 кг) на відстань 36 футів (10,97 м) на час.
  6. The Circus Dumbbell – «Циркова гантель». Це і є класична «циркова» гантель, яку використовували професійні стронгмени з початку 20-го століття. Вона важить 202 фунта (91,63 кг) і має дуже велику ручку. Підняти її необхідно якомога більше раз за 90 секунд.

Згідно розкладу змагань, «Арнольд Стронгмен» відбудеться:

06 березня 2009 р. – Strongman Contest (Змагання Стронгмен)
з 15-00 по 18-00, Великий конференц-центр Коламбуса.

07 березня 2009 р. – Strongman Contest (Змагання Стронгмен)
з 13-30 по 16-00, Великий конференц-центр Коламбуса.

Strongman Contest FINALS (Змагання Стронгмен ФІНАЛ)
з 21-30 по 22-00, Окружний Меморіал Ветеранів ім. Франкліна.