БОГАТИРСЬКІ ПРИСТРАСТІ: ЧЕРНІВЦІ БЕРУТЬ РЕВАНШ У ЧЕРКАС
Розмістив igorr на 15/06/2010 - 09:55:36

Фінал турніру «Народний богатир», визначивши шістьох володарів ліцензій стронгменів – професіоналів, одразу ж проклав новоспеченим богатирям шлях до нових випробувань. Першим турніром, в якому вчорашні аматори отримали шанс випробувати себе у новій ролі став парний турнір в Івано-Франківську. Професіональна Ліга стронгменів України відібрала для участі у цьому змаганні шість команд, сформованих за географічним принципом. Право представляти свій регіон отримали атлети, котрі виступили найкраще у фіналі «Народного богатиря», що відбувся у Калуші. Ось як виглядала таблиця набраних парами очок після індивідуального турніру:


Розмістив

Фінал турніру «Народний богатир», визначивши шістьох володарів ліцензій стронгменів – професіоналів, одразу ж проклав новоспеченим богатирям шлях до нових випробувань. Першим турніром, в якому вчорашні аматори отримали шанс випробувати себе у новій ролі  став парний  турнір в Івано-Франківську.

Професіональна Ліга стронгменів України відібрала для участі у цьому змаганні шість команд, сформованих за географічним принципом. Право представляти свій регіон отримали атлети, котрі виступили найкраще у фіналі «Народного богатиря», що відбувся у Калуші. Ось як виглядала  таблиця набраних парами очок після індивідуального турніру:

«Народний богатир», фінал. Парний залік

Черкаси

133

Тищецький, Стахурський

Чернівці

119

Ворник, Костенюк

Івано – Франківськ, Львів

87

Леус, Павлів

Донецьк

84

Курбатський, Зоненко

Київ

73

Бордюжа, Лагутін

Київська  обл.

71

Міxеєв, Копишинський

Львів-Бердичів

63

Рекша, Грищук

Київ-2

45,2

Білязе, Копишинський

Красний  Лиман

39,5

Курінний, Іванов

Полтава

30

Чіпко, Ковальчук

Одразу було домовлено, що Галичину буде представляти дует атлетів з Івано- Франківська та  Львова:  Назар Павлів – Артур Леус. Через травму не зміг виступити за команду Київської області Сергій Бібік з Калинівки, якого замінив Олексій Копишинський з Клавдієвого. Очки мали значення лише для визначення учасників і до заліку парного змагання, звісно, не враховувалися.

На шість пар очікувало п‘ять вправ,  після чого дві гірші відсіювалися і фінальну, шосту, дисципліну мали виконувати лише чотири найкращі команди.
Перша вправа – «Арм-овер-арм». Пожежну машину вагою 11 тон пара атлетів, сидячи в упорі, тягнула за канат. Швидше за інших це зробили Павлів і Леус, котрих за аналогією з ігровим видами спорту можна  назвати господарями майданчика. Проводячи паралелі з індивідуальним змаганням, де майбутні лідери визначилися зі старту, можна було зробити припущення, що команда Івано-Франківська та Львова буде претендувати на найвищі місця. Але у галичан були серйозні конкуренти: Павло Костенюк разом із напарником Геннадієм Ворником програли місцевим хлопцям менше двох секунд, третіми фінішували Міхеєв і Копишинський, а «герої Калуша» Тишецький і Стахурський, котрі в індивідуальному «Трак-пулі» показали найкращі результати, у командному перетягуванні стали лише четвертими. Щоправда, слід зауважити, що техніка перетягування машини у «Трак-пулі» і «Арм-овер-арм» різниться.

Вправа 1.  «АРМ –ОВЕР-АРМ» (Парне перетягування машини вагою  11 тон на дистанцію 20 метрів. Ліміт часу -  60 сек.) Технічні результати

Команда

Результат

Місце

Очки

Сума

1

Донецьк

32,75

6

1

 

2

Київ

31,41

5

2

 

3

Чернівці

26,45

2

5

 

4

Івано-Франківськ - Львів

24,75

1

6

 

5

Київська обл.

30,81

3

4

 

6

Черкаси

31,16

4

3

 

 
У другій вправі на нас чекало справжнє видовище. Обертання колеса тягнула за канат  двома атлетами завжди захоплює. Спочатку команда Донецька (Курбатський і Зоненко) у надзвичайно запеклій боротьбі випередила  киян Бордюжу і Лагутіна (хлопці народилися відповідно у Кіровограді і Броварах, однак обоє тренуються у столиці). Далі більше – Черкаси  видали вражаючий результат, перегнавши Київську область майже на вісім секунд: Тишецький вже давно відпочивав, поки Міхеєв закінчував перекидати колесо.

Кульмінація другого конкурсу «ховалася» у забігу третьої пари команд. Чернівці включили таку швидкість, що переможці першої вправи тільки й могли постійно дивитися їм у спину. Костенюк і Ворник показали найкращий результат ( на 1.97 секунди швидше за Черкаси) і вийшли на перше місце, посунувши з лідерства дует «Львів - Івано-Франківськ».
 
ВПРАВА 2.  «КОЛЕСО»  (Парне перекидання колеса  5 + 5 обертів. Ліміт часу - 90 сек.) Технічні результати

Команда

Результат

Місце

Очки

Сума

1

Донецьк

56,91

5

2

3

2

Київ

57,69

6

1

3

3

Черкаси

47,85

2

5

8

4

Київська обл.

55,78

4

3

7

5

Чернівці 

43,88

1

6

11

6

Івано-Франківськ - Львів

51,48

3

4

10

 
Третя вправа – ще одна підстава для захопленого вболівання. До речі, майдан Андрея  Шептицького, котрий  вже традиційно став  ареною богатирських змагань в Станіславі, був заповнений людьми, котрі намагалися палко підтримувати і своїх, і чужих. Щоправда, інколи глядачі настільки були вражені виконанням, що, відкривши рота, забували плескати і криком підтримувати хлопців: ведучому доводилося їм постійно про це нагадувати J. Треба вчитися в європейських фанатів! В естафеті, що складалася з двох етапів (першому атлету слід було 20 метрів пронести «гирю-качечку» вагою 180 кг, а другому – коромисло на таку ж дистанцію),  краще за інших виступили Черкаси, котрі перемоли Чернівці в очній дуелі. Це дозволило вихованцям Віктора Юрченка наздогнати Львів і скоротити відставання від Чернівців до 2 очок. З іншого боку для Костенюка  і Ворника ця локальна поразка не стала серйозною втратою, адже їхня перевага над переслідувачами лише зросла, завдяки невдачі галицької команди.

 

ВПРАВА 3. ЕСТАФЕТА («гиря-качечка» 180кг  на 20метрів + коромисло 270 кг на 20м. Ліміт часу - 90 сек. ) Технічні результати

Команда

Результат

Місце

Очки

Сума

1

Київ

33,09

6

1

4

2

Донецьк

29,97

4

3

6

3

Київська обл.

30,53

5

2

9

4

Івано-Франківськ - Львів

29,19

3

4

14

5

Черкаси

25,63

1

6

14

6

Чернівці

28,50

2

5

16

Вирішального удару суперникам Павло Костенюк і Геннадій Ворник завдали у вправі «Суданська прогулянка» . Насправді, «провину» за те, що інтрига фактично вмерла,  лідерам треба розділити з черкащанами. Так, Чернівці блискуче пройшли свою дистанцію, показавши найкращий час, а от Тишецький – Стахурський не просто програли в очній дуелі основним конкурентам, а й показали найгірший час з усіх учасників. Таким чином, різниця між Чернівцями і Черкасами зросла аж до 7 пунктів. А попереду – лише дві вправи. Теоретично відіграти втрачено можна було, але лише в тому разі, якби буковинці «завалили» дві заключні дисципліни. З іншого боку,  висока швидкість  команди Галичини, котра програла всього лиш 0,6 секунди лідерам,  забезпечила   Павліву і Леусу  одноосібну другу позицію у загальному заліку. І три очки відставання від буковинців, в принципі, реально  було відіграти.

 

ВПРАВА 4 «СУДАНСЬКА ПРОГУЛЯНКА» (Ноші вагою 400 кг на дистанцію 40 метрів - 20м + 20м). Технічні результати. 

Команда

Результат

Місце

Очки

Сума

1

Київ

19,25

5

2

6

2

Київська обл.

17,44

3

4

13

3

Донецьк

18,91

4

3

9

4

Івано-Франківськ - Львів

16,75

2

5

19

5

Чернівці 

16,15

1

6

22

6

Черкаси

20,53

6

1

15

«Дамбл» розпочинали Черкаси: після провалу у «судані»,  Дмитро з Євгеном просто «рвали і метали»! 20 підйомів 60-кілогамової гантелі на двох – вражаючий результат, який так ніхто й не зміг повторити. Наблизилися - донеччани, однак певні помилки Курбатського і Зоненка не дозволили їм зафіксувати свої 20 підйомів. Але й 19 - все одно вражаючий результат, однак це не компенсувало прорахунків попередніх дисциплін і Донецьк припинив боротьбу. Так само, як і Київ (Бордюжа і Лагутін показали 5 результат у вправі).  Львів‘янин та франківчанин не змогли розвинути успіх попередньої дисципліни, більше того поставили під сумнів призове місце. 11 підйомів циркової гантелі  «Дамбл» занадто мало, що й  довела турнірна таблиця – останнє місце у вправі.   Чернівці посіли четверте місце  і їхня перевага над Черкасами  скоротилася до чотирьох балів. Однак фактично це означало, що Костенюк вже взяв реванш у Тишецького  за програний індивідуальний турнір. Адже в заключній вправі участь брали лише чотири найкращі команди, тому навіть останнє місце у «пулл- пуші» не загрожувало чемпіонству дуету з Чернівців. А черкащани отримали втішний приз у вигляді велетенської копченої свинної ноги - від спонсора вправи «Дрогобицьких ковбас». Це точно підсолодило хлопцям гіркоту від програного турніру. Також варто відзначити непогане виконання Міхеєва і Копишинського, коті на двох підняли гантелю 17 разів.

 

ВПРАВА 5.  «Дамбл» (Підйом гантелі вагою  60 кг на кількість разів. Ліміт часу -  2 хв.) Технічні результати.

Команда

Результат

Місце

Очки

Сума

1

Черкаси

20 р.

1

6

21

2

Київ 

12 р.

5

2

8

3

Донецьк

19 р.

2

5

14

4

Київська  обл.

17 р.

3

4

17

5

Івано-Франківськ - Львів

11 р.

6

1

20

6

Чернівці

13 р.

4

3

25

 * Червоним виділені команди, що вийшли до фінального раунду

Врешті так і сталося: Костенюк і Ворник не продемонстрували вміння протистояти натиску суперників у виснажливому «тягни-штовхай». Спочатку вони програли у півфіналі Київській області, а потім – і у матчі за третє місце Івано-Франківську - Львову.  

Цікавою була боротьба за інші призові місця.  Різниця у загальному заліку між  Галичиною і Черкасами складала всього лиш бал і спричинила справжню битву у півфіналі. Першу сутичку на радість публіці виграли господарі, однак у двох  наступних  сильнішими були Тишецький і Стахурський. У цей момент Дмитро знову нагадував скаженого буйвола – таке враження, що з його ніздрів виривалося полум‘я. Ось такий характерний персонаж з‘явився у богатирському світі! J Характер і допоміг хлопцям з Лівобережжя виграти  срібло у «франко-львів‘ян».  Програвши галичани могли переживати і за «бронзу»:  Київщина пробилася до фіналу і для того, щоби наздогнати господарів їм потрібно було, щоби зійшлися дві речі. Перш за все, сподіватися  на поразку конкурентів у матчі за третє місце, а потім самим обіграти Черкаси у фіналі. Але все сталося навпаки: Галичина перемогла Буковину і зняла інтригу у медальному питанні. А потім непоступливі черкащани «в одні ворота» перемогли  хлопців з під Києва,  і за звитягами в окремих вправах могли би стати чемпіонами (у них - 3 перемоги). Онак до заліку  йдуть набрані очки, а перемоги в дисциплінах мають значення лише при рівності балів. А балів на один більше у підсумку виявилося у Чернівців, які й стали чемпіонами Івано-Франківська! Черкаси – другі, Галичина – теж у призах, здобувши «бронзу».

 

ВПРАВА 6. «Пулл – пуш» («Випихання» суперника з майданчика за допомогою колоди. До 2 перемог). Технічні результати

Команда

Місце

Очки

Сума

Загальне
місце

1

Чернівці

4

3

28

1

2

Черкаси 

1

6

27

2

3

Івано-Франківськ - Львів

3

4

24

3

4

Київська обл.

2

5

22

4

5

Донецьк 

-

-

14

5

6

Київ 

-

-

8

6

Парний турнір в Івано-Франківську пройшов цікаво і захоплююче і, після яскравого фіналу у Калуші, підтвердив, що в Україні є багато молодих талановитих стронгменів, котрим потрібно працювати над підсиленням своїх слабких сторін і зростати у силі і тактиці. Надзвичайно позитивне враження про богатирське майбутнє склалося після змагань на Заході України. Чекаємо нових зустрічей – тепер уже не аматорів, а професіоналів. 19 червня у Трускавці – міжнародна матчева зустріч «Україна проти Європи», Найсильніші українські «профі» - Юрченко, Лашин, Муравльов, Пеканов, Конюшок - зійдуться з силачами з Польщі, Росії, Ісландії, Данії та Естонії, об‘єднаними в одну команду. Буде ще та битва!

Олександр Гливинський